
Op zaterdag 13 mei 2023 organiseert de Hortus botanicus Leiden zijn jaarlijkse Plantenmarkt met exclusieve (kamer)planten, zaden, bollen en accessoires.

Geniet van de Hortus in voorjaarstooi en ontdek meer dan dertig kramen met exclusieve (kamer)planten, zaden, bollen, accessoires, boeken, kaarten en kunst. Daarnaast kunnen bezoekers deelnemen aan interessante lezingen en workshops.

Tijdens de plantenmarkt kunnen plantenliefhebbers hun hart op aan kramen met bijzondere kamerplanten, vleesetende planten, hosta’s, cactussen en succulenten, tuinplanten, varens en meer. Hier is een overzicht te vinden van alle aanwezige standhouders en hun artikelen.

Workshops in Hortus botanicus
Op verschillende plekken in de tuin is het ook mogelijk om deel te nemen aan workshops, zoals een bloem vilten bij de kraam van Historische Tuinen Matilo of een eigen terrarium of Kokedama (Japanse mosbal) maken bij de kraam van Salie Leiden en Hélène’s planten.
Hoofd Horticultuur Rogier van Vugt geeft om 12:00 uur een lezing over planten en hun aanpassingsvermogen aan water. Om 14:30 is een Engelstalige lezing te volgen over het maken van inkt – een eeuwenoude discipline, gegeven door multidisciplinair kunstenaar en ontwerper Greta Facchinato.
Klik hier voor het volledige programma met tijdstippen en het inschrijven voor de diverse programmaonderdelen.
- Bekijk ook
- hortus.leidenuniv.nl